„Wybierz Życie – Pierwszy Krok”

„Wybierz Życie – Pierwszy Krok”

11.04.2018 r. w naszej szkole w ramach realizacji programu profilaktycznego „Wybierz życie – pierwszy krok” odbyła się prelekcja z pracownikami Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Leżajsku.

Pani Maria Babiarz wraz ze stażystkami – Panią Natalią Weber oraz Panią Izabelą Kamińską przybliżyły młodzieży klas pierwszych tematykę z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy oraz raka piersi. Uczennice biorące udział w spotkaniu miały okazję nie tylko dowiedzieć się o przyczynach, symptomach kobiecych chorób nowotworowych, ale również skorzystać z możliwości praktycznego wypróbowania wykrycia guzów umiejscowionych na fantomach piersi wypożyczonych z WSSE w Rzeszowie.

Po prelekcji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość porozmawiania z Panią Marią Babiarz oraz zaopatrzenia się w dodatkowe informacje w postaci broszur i ulotek.

Jadwiga Jarosz – Świdrak