Wycieczka klasy 1F

Wycieczka klasy 1F

23.05 uczniowie klasy 1f wraz z opiekunami, panią Aleksandrą Panochą, Renatą Różak i panem Dariuszem Półćwiartkiem wybrali się na dwudniową wycieczkę do Zatoru, Oświęcimia i Krakowa.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Energylandii. Wizyta w tym największym w Polsce parku rozrywki okazała się niezwykłą przygodą. Uczniowie korzystając z licznych rollercoasterów i nnych atrakcji zapewnili sobie sporą dawkę pozytywnej enegii. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się na nocleg do Oświęcimia, gdzie na drugi dzień zwiedziliśmy niemiecki obóz zagłady Ausschwitz – Birkenau. Podczas zwiedzania towarzyszyła nam zaduma, współczucie i refleksja. Uczniowie mogli sobie uświadomić jak cenne są wolność, pokój i poczucie bezpieczeństwa. Była to dla nas wszystkich cenna lekcja historii, którą zawsze będziemy mieć w pamięci.
Ostatnim punktem wycieczki był krótki pobyt w Krakowie, gdzie na Rynku Głównym i w jego sąsiedztwie mogliśmy podziwiać takie zabytki jak: kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha czy wieża ratuszowa.
Do domu wróciliśmy bogatsi o nowe, niezapomniane przeżycia.

Składam ogromne podziękowania pani Renacie Różak oraz panu Dariuszowi Półćwiartkowi za pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą.

wych. A. Panocha