Wycieczka klasy I b do Wrocławia

Wycieczka klasy I b do Wrocławia

W dniach 27-28 kwietnia 2017r klasa I b udała się na wycieczkę do Wrocławia wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Dubiel oraz opiekunami Panią Elżbietą Rup i Panem Dariuszem Półćwiartkiem.

Po długiej podróży pierwszego dnia wszyscy poszliśmy do ZOO, gdzie oglądaliśmy m.in. Afrykarium, Motylarnię oraz spacerowaliśmy oglądając z zainteresowaniem wybiegi ze zwierzętami. Jednym z głównych celów tej wycieczki był udział w wykładzie pt.”Czy kobiety to słaba płeć ?”na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestnicy tej wycieczki brali również czynny udział w zajęciach praktycznych i doświadczeniach pod przewodnictwem naszej absolwentki Pani Doktor Marii Stasiuk. Wszyscy też zwiedzili nowy budynek wydziału, specjalistyczne laboratoria i poznali strukturę pracy na tym wydziale. Każdy też miał okazję zobaczyć słynną Halę Stulecia, piękny zabytkowy rynek wrocławski oraz most zakochanych na Ostrowie Tumskim. Ostatniego dnia wyjazdu klasa wybrała się obejrzeć Panoramę Racławicką-dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Wycieczka okazała się bardzo udana i mile zapamiętana przez uczestników. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, które będę nam potrzebne w dalszej edukacji. Wszyscy wróciliśmy z niej z uśmiechem na twarzy.

Uczennica klasy I b
Faustyna Sarzyńska
Opiekun: Agnieszka Dubiel