Wyjazd klasy 1a do Muzeum w Markowej

Wyjazd klasy 1a do Muzeum w Markowej

2 marca 2017 r. klasa 1a wraz z wychowawcą Panem Dariuszem Półćwiartkiem oraz Panem Bogusławem Majchrem uczestniczyły w wycieczce do rzeszowskiego kina.

Po filmie udaliśmy się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy wystawy, głównie audiowizualne, dostępne w różnych językach. Warto podkreślić, że sporo z nich dotyczy również naszego regionu. Pan przewodnik z dokładnością opowiedział historię rodziny Ulmów, która oddała życie ukrywając i ratując Żydów w swoim domu. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali wykładu oraz oglądali ekspozycje.

Uczestnictwo w takiej wycieczce pozostawia wiele do myślenia na temat historii II wojny światowej i pomocy wobec drugiej osoby.

Magdalena Bik, klasa 1a
dr Dariusz Półćwiartek