Wykład prof. Zbigniewa Krysiaka w Zespole Szkół Licealnych

Wykład prof. Zbigniewa Krysiaka w Zespole Szkół Licealnych

W dniu 18 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego na zaproszenie Starosty Leżajskiego pana Marka Śliża wykład wygłosił pan prof. Zbigniew Krysiak.

Prof. Zbigniew Krysiak jest pracownikiem SGH, Prezesem Instytutu Myśli Schumana oraz doradcą Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy i Ministra Finansów.

Młodzież wysłuchała wykładu pt. „Robert Schuman wzywa do budowy Wspólnoty Narodów Europy w Kulturze, Nauce, Gospodarce, Polityce opartej na tradycji chrześcijańskiej”. Robert Schuman był inicjatorem EWG, jego marzeniem była współpraca wszystkich krajów Europy w oparciu o jedność i solidarność. Uczniowie w skupieniu wysłuchali słów pana profesora, następnie wiceprezes Ryszard Krzyżkowski opowiedział o projekcie realizowanym przez Instytut „Wigilia bez granic”.

Młodzież wraz z wicedyrektorem Dymitrem Malcem podziękowała panu profesorowi za ciekawy wykład i przybliżenie historii Roberta Schumana.

Lucyna Słoniec

Zdjęcia S. Majcher