Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego „PANGEA”

Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego „PANGEA”

Bardzo miło nam poinformować, że w I etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA, który odbył się 3 marca 2017r.
najlepsze wyniki w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku zdobyli uczniowie:

Łukasz Łobodziński (klasa 1d)
Jakub Mazur (klasa 1d)
Michał Olko (klasa 1ws)
Bartłomiej Wojtyna (klasa 1ws)
Gabriela Decowska (klasa 2c)
Paweł Szantula (klasa 2c)
Konrad Żyrek (klasa 2c)
Anna Konieczny (klasa 2c)
Michał Kwieciński (klasa 2c)
Aleksandra Leja (klasa 2c)
Anna Hader (klasa 2d)
Krzysztof Wilkos (klasa 2d)
Mieszko Wójtowicz (klasa 2d)
Nina Paczocha (klasa 2f)
Mateusz Leja (klasa 3d)
Karolina Ćwikła (klasa 3TE)

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA organizowany jest w wielu krajach Europy przez Smartupcode Innovation&Technology Sp.o.o. Patronatem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Udział w konkursie pozwala uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

W całym kraju do konkursu przystąpiło ponad 120 000 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Po przeprowadzeniu pierwszego etapu organizatorzy wyłonili 500 najlepszych matematyków w każdej z kategorii.
W naszej szkole do udziału w I etapie przystąpiło 76 uczniów, w tym 31 z klas pierwszych, 35 z klas drugich oraz 10 z klas trzecich. Nasi uczniowie rywalizowali z uczniami z całej Polski o miejsce w finale.

Wśród najlepszych, którzy uzyskali wysoki wynik w skali kraju znalazło się pięciu uczniów naszego liceum: Łukasz Łobodziński, Jakub Mazur, Gabriela Decowska, Konrad Żyrek oraz Paweł Szantula. Zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w etapie finałowym Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA, który odbędzie się 10 kwietnia 2017 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Podsumowanie I etapu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 31 marca 2017r. Serdeczne podziękowania kierujemy panu dyrektorowi szkoły Zbigniewowi Trębaczowi za ufundowanie i wręczenie nagród.

GRATULUJEMY uczniom i życzymy udanego startu w finale krajowym Konkursu Matematycznego PANGEA.

Koordynatorzy szkolni: Joanna Wnęk-Miś i Monika Sudoł