XV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon

XV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon

Dnia 26 lutego 2020 r. klasy 1CP, 1EG oraz 2C wzięły udział w XV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon w Jasionce, gdzie  odbyły się wykłady o kryminalistyce i robotyce: „Współczesne zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa” (Politechnika Rzeszowska), „Zawody, których nie zastąpią roboty. Co studiować, by potem pracować.”(Uniwersytet Rzeszowski), „Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw” (WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa).

Organizatorem tego ciekawego wyjazdu były: Bogusława Zygmunt oraz Luiza Pałys, a opiekę nami sprawowały: Renata Pytko, Małgorzata Szeliga, Małgorzata Deryło.

W pierwszej części wykładów wysłuchaliśmy mowy o cyberprzemocy i czynnościach podejmowanych na miejscu wypadku drogowego.
Następny wykład poruszał temat zawodów, które warto wybrać, aby nie zostać zastąpionym przez roboty.

Ostatni wykład dotyczył kryminalistyki i odbywał się w formie praktycznej. Można było przejść badanie wariografem oraz zobaczyć czynności podejmowane przez kryminologów.

Na koniec mogliśmy przejść po stoiskach różnych uczelni i przejrzeć ich ofertę. Z pewnością była to pasjonująca wycieczka edukacyjna. Czekamy na kolejne edycje…

Karolina Margas klasa 1CP