XVII Podkarpacki  Konkurs  Matematyczny  im. Franciszka Leji

XVII Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Leji

17 marca w ZST w Leżajsku odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom etapu powiatowego XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Organizatorami PKM są Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, a patronat sprawują Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Zmagania matematyczne odbyły się 4 lutego , a wzięli w nich udział uczniowie z: Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku, Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku oraz Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, którzy rywalizowali na dwóch poziomach. Poziom pierwszy przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich gimnazjum, klas pierwszych liceum i klas pierwszych i drugich technikum. Uczestnikami poziomu drugiego są uczniowie klas drugich liceum i klas trzecich technikum.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Na poziomie pierwszym: Hubert Kycia , Łukasz Łobodziński, Jakub Mazur i Julia Serkiz – klasa 1d .
Na poziomie drugim zwyciężyli: Konrad Żyrek /2c/, Krzysztof Wilkos/ 2d/ i Kamil Naróg /2c/. Wszyscy wymienieni uczniowie awansowali do zawodów rejonowych, które miały miejsce 11marca w Rzeszowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Elżbieta NARÓG