XX Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT

XX Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT

10 stycznia 2019 roku odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT. Wzięło w nim udział ponad 6 tysięcy uczniów ze wszystkich typów szkół z całej Polski, a wśród nich 74 z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Z satysfakcją przyjęliśmy otrzymane wyniki konkursu – komisja zewnętrzna wyróżniła 13 uczniów naszej szkoły.

Laureatami konkursu zostali: Łukasz Łobodziński z klasy 3d i Sebastian Król z klasy 2c zdobywając pierwsze miejsca w województwie w kategorii klas trzecich i drugich szkół ponadgimnazjalnych. Łukasz Łobodziński oprócz 1 miejsca w województwie zdobył też 7 miejsce w kraju za co otrzymał od organizatorów nagrodę rzeczową.

Bardzo dobry wynik w skali kraju uzyskali: Dominik Majewski (kl2c), Jakub Mazur (kl3d), Hubert Kycia (kl3d), Paweł Perlak (kl3d), Łukasz Czarniecki (kl3d).

Wyróżnieni zostali także: Mateusz Hanejko (kl3d), Mateusz Sałęga (kl3d) Urszula Węglarz (kl.2f), Piotr Berestka (kl2c) i Krystian Gomuła (kl2f) za dobry wynik w skali kraju i Magdalena Kieler (kl1f) za najlepszy wynik w klasach pierwszych. Dodatkowo za najlepsze wyniki w klasach pierwszych wyróżnienia zdobyli: Bartosz Sarzyński (kl1f) , Natalia Olekszyk (kl1f) , Karolina Naróg (kl1b) i Julia Bartoszuk (kl1f).

GRATULUJEMY!!!

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 14 marca po otrzymaniu wyników z Komitetu Organizacyjnego Konkursu.

Szkolni koordynatorzy konkursu: Elżbieta Naróg i Małgorzata Sarzyńska dziękują Dyrekcji Szkoły za przychylność i pomoc w organizacji konkursu a nagrodzonym uczniom gratulują osiągniętych wyników.

Elżbieta Naróg