XXVI Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2017

XXVI Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2017

16 marca 2017 roku po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Konkurs ten jest jednoetapowy, a u nas w obecnej formule odbywa się po raz czternasty. W Polsce bierze w nim udział ponad 350000 osób. Uczestnicy rywalizują w sześciu kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Obejmują one uczniów od drugiej klasy szkoły podstawowej, poprzez uczniów gimnazjum, aż do najstarszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs jest całkowicie zewnętrzny. Zestawy zadań układają i poprawę prac dokonują ogólnopolscy organizatorzy konkursu w Toruniu.

W naszej grupie obejmującej Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, Gimnazjum Miejskie w Leżajsku, Szkołę Podstawową nr 1 w Leżajsku, Szkołę Podstawową nr 2 w Leżajsku, Szkołę Podstawową nr 3 w Leżajsku, Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli, Szkołę Podstawową w Biedaczowie, Szkołę Podstawową w Opaleniskach, Zespół Szkół w Wierzawicach, Zespół Szkół w Giedlarowej, Gimnazjum w Dąbrowicy i Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej zgłoszono do konkursu 519 uczniów z powiatu leżajskiego. Rozwiązywali oni testy przed komisjami konkursowymi w dziewięciu szkołach.

W naszej szkole gościliśmy matematyków z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku. W sumie w kategoriach JUNIOR i STUDENT było u nas 83 uczestników.

Obecna edycja konkursu finansowana jest ze środków Starostwa Leżajskiego dzięki poparciu starosty Marka Śliża.

W pracach komisji konkursowych brało udział 39 nauczycieli, a jej pracom przewodniczył Bogdan Wójtowicz.

Na początku czerwca najlepsi uczestnicy podczas podsumowania konkursu w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku otrzymają dyplomy i cenne nagrody.

Bogdan Wójtowicz