XXXII Konkurs Matematyczny  im. J. Marszała

XXXII Konkurs Matematyczny im. J. Marszała

W piątek, 10 lutego 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyło się uroczyste zakończenie XXXII Konkursu Matematycznego im. J. Marszała. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim, w którym biorą udział wybitnie uzdolnieni uczniowie najlepszych szkół średnich z Podkarpacia. Zawody odbywają się na trzech poziomach ponadgimnazjalnych: klasa I, klasa II i klasa III w trzech etapach: szkolny, powiatowy i wojewódzki. W obecnej edycji konkursu wzięło blisko tysiąc uczniów – pasjonatów matematyki z wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Finał odbył się 18.11.2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Do finału zakwalifikowano 143 uczestników, spośród których nagrodzono i wyróżniono 38 uczniów.

Z radością informujemy, że laureatem tegoż konkursu został uczeń naszej szkoły Rafał Ćwiek z klasy 3d. Gratulujemy!!!
W uroczystej gali, w trakcie której zostały rozdane nagrody i dyplomy, wzięli udział nagrodzeni uczniowie, ich opiekunowie, W-ce Starosta Powiatu Łańcuckiego Barbara Pilawa-Kraus, Wicekurator Podkarpacki Stanisław Fundakowski, Prof.dr Hab. Stanisława Kanas – Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego, dr Sylwia Pelc – Rektor Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej, Kierownik Dydaktyczny z PCEN w Rzeszowie Barbara Perenc, Krystyna Gruca – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Łańcucie, dr Eugeniusz Śmietana – pomysłodawca a obecnie Honorowy Przewodniczący Konkursu oraz pani Elżbieta Halicka – córka prof. Jana Marszała. Sponsorami nagród dla laureatów XXXI Konkursu Matematycznego są PZU S.A. Odział Łańcut oraz GETIN Leasing S.A. Toyota „Dakar” w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe.

Elżbieta NARÓG