Zimowa Akademia Fizyki 2017

Zimowa Akademia Fizyki 2017

16 lutego uczniowie klasy 1d uczestniczyli w cyklu wykładów z fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim organizowanych w ramach Zimowej Akademii Fizyki. Wykładowcy zaprezentowali uczniom zagadnienia sięgające głęboko w istotę fizyki. „Prawdopodobieństwo w fizyce” – to pierwszy z pięciu wykładów, a w nim abstrakcyjna istota zwana Demonem Laplacea, oraz znaczenie rozkładu Gaussa. Kolejne wykłady: „Układy złożone z punktu widzenia fizyka” – kondensat Bosego-Einsteina, „Od kanału Edymburskiego do LHC” – o solitonach topologicznych przestrzeniach jedno i wielowymiarowych, „Emapatyczne maszyny i gniewne awatary, czyli o komputerach i algorytmach wyrażających emocje maszyn”, oraz „Cool physics – fizyka niskich temperatur” wykład wraz z pokazami doświadczeń niskotemperaturowych.
Uczestniczenie w wykładach pozostawiło wśród uczniów wiele niezapomnianych emocjonujących chwil. Wykłady przeprowadzone były z niezwykłą starannością i z troską by trudne zagadnienia i pojęcia mogły być zrozumiane przez uczniów szkół średnich.
Wdzięczni uczniowie z 1d