Do zobaczenia w dorosłym życiu…

Do zobaczenia w dorosłym życiu…

28 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku zakończył się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów. Ten ważny dzień rozpoczął się mszą świętą w leżajskiej Farze, a później w auli szkolnej miała miejsce część oficjalna. Wzięli w niej udział wyjątkowi goście: Poseł na Sejm – pan Jerzy Paul, Starosta Powiatu Leżajskiego – pan Marek Śliż, Wicestarosta – pan Zdzisław Leśko, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego – pan Lucjan Czenczek, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Ireneusz Sudoł, rodzice, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz absolwenci.

Na przebieg uroczystości złożyły się przemówienia zaproszonych gości i Dyrektora Szkoły – pana Zbigniewa Trębacza. Mówcy w swych wystąpieniach podsumowali lata nauki, współpracy oraz kierowali wiele ciepłych słów pod adresem tegorocznych maturzystów. Następnie odbył się program artystyczny w wykonaniu młodzieży klas drugich i szkolnego zespołu Labirynt. Drugoklasiści dziękowali tegorocznym absolwentom za wspólnie spędzone chwile, pomocna w przywoływaniu wspomnień okazała się wyświetlana na dużym ekranie prezentacja zdjęć poszczególnych klas maturalnych. Nie zabrakło także wyrazów wdzięczności ze strony uczniów kończących szkołę.

W kolejnej części najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pana Dyrektora Zbigniewa Trębacza świadectwa, nagrody, a ich rodzice listy gratulacyjne. Zostali oni także wpisani do Złotej Księgi. W sposób szczególny wyróżniony został uczeń kl. 3 „d” Rafał Ćwiek, który ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia z matematyki, chemii i fizyki, jest podwójnym laureatem i zwycięzcą wielu prestiżowych konkursów. Dyplomy i nagrody wręczone zostały również uczniom, którzy w ciągu cyklu nauczania uzyskali wysoką frekwencję oraz tym, którzy wyróżniali się w jakiejś dziedzinie nauki. Podziękowania otrzymali także uczniowie za działalność w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Kole Wolontariatu a także za osiągnięcia sportowe.

Absolwentom życzymy pomyślnego zdania egzaminów maturalnych i zawodowych, dostania się na wymarzone studia oraz powodzenia w dorosłym życiu.

Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku
( koordynatorzy: Brygida Polańska, Barbara Długoń, Izabela Miazga)