„Zostań pomocnikiem św. Mikołaja”…

„Zostań pomocnikiem św. Mikołaja”…

… to nazwa akcji, w której tak jak co roku, wzięli udział wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu we współpracy ze stowarzyszeniem „Dobry Dom” z Woli Zarczyckiej. W sobotę 1 grudnia br. Uczniowie z klas 1a, 1e, 1TL i 2b w czterech leżajskich sklepach „Społem” zbierali słodycze i żywność.  Zebrane produkty posegregowały wolontariuszki z kl.4 TE. Następny etap akcji to odwiedziny dzieci w szpitalu. W dniu 5.12.br. wolontariuszki z kl.1a i 1eLO J.Szubart, Y.Filonenko, M.Karakuła i K.Niemiec pomogły młodym pacjentom z oddziału dziecięcego napisać listy do św. Mikołaja, pokolorować jego wizerunek, czytały bajki i zdawały zagadki. Natomiast wieczorem 6 grudnia br. Św. Mikołaj wraz z wolontariuszkami – pomocniczkami (N.Płatkowska, I.Wielgosz, W.Margas z kl.1aLO oraz K.Pakosz i K.Zacharyasz z kl.1bLO) wręczył dzieciom ze szpitala słodkie prezenty. Radość i zdziwienie dzieci z odwiedzin świętego Mikołaja w szpitalu były ogromne. Młodzi pacjenci mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie, chętnie bawili się z wolontariuszkami i razem z nimi śpiewali piosenki o Mikołaju. Uśmiech  na twarzach dzieci to niezapomniana satysfakcja w pracy wolontariuszy. Ponadto część słodyczy przekazano dla osób niepełnosprawnych a pozostałe produkty trafiły do osób potrzebujących z powiatu leżajskiego.

Elżbieta Rup