ZSL Leżajsk – Wicemistrzem Koszykówki  3X3

ZSL Leżajsk – Wicemistrzem Koszykówki 3X3

W dniu 28 listopada2019 w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się pierwszy „historyczny” Finał Wojewódzki szkół średnich koszykówki 3×3 dziewcząt. W finale wzięło udział 14 szkół średnich z całego województwa podkarpackiego (……). Szkoły zostały podzielone na cztery grupy w wyniku losowania. Po eliminacjach grupowych dalsza część turnieju toczyła się w formie pucharowej. W wyniku rywalizacji uczennice naszej szkoły w składzie: Wiktoria Czapla kapitan, Natalia Brzyska, Martyna Bajserowicz i Patrycja Dziędzik zajęły II miejsce ulegając dopiero w finale II LO z Przemyśla, trzecie miejsce przypadło ZS Nr 2 Stalowa Wola.

Na duże wyróżnienie zasługuje drużyna naszej szkoły, ponieważ pomimo zmęczenia i przewagi fizycznej przeciwnika do końca walczyły o zwycięstwo. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w zawodach, a uczniom za kibicowanie i gorący sportowy doping.

Tadeusz Konnak