Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

W grudniu 2014r. nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zdecydowali się włączyć do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to akcja świątecznej pomocy realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA, w ramach której darczyńcy odpowiadają na potrzeby konkretnych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Została udzielona pomoc wielodzietnej rodzinie z Kuryłówki, która mieszka bardzo skromnie w drewnianym domku z łazienką znajdującą się w przybudówce. Bezrobotni rodzice wychowują 5 dzieci (4 – w wieku szkolnym i jedno 3-letnie) i podejmują wiele działań zmierzających do wyjścia z trudnej sytuacji.

W przygotowanie prezentu włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły poprzez zbiórkę pieniędzy, oraz przynosząc potrzebne rzeczy (m.in. pieluszki, zabawki gry dla dzieci).
W paczce oprócz artykułów typu żywność, środki czystości i obuwie znalazła się także płyta gazowa, ponieważ stara popsuła się rok temu i rodzina musi korzystać tylko z pieca kaflowego.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną przekazał kilka słów od siebie:
„Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina otworzyła szeroko drzwi swojego domu, widząc Nas. Każdy zbliżył się do samochodu aby móc własnymi rekami wziąć jedną z wielu paczek, które przywieźliśmy. Pierwszą paczkę dostała mała Dorotka, były w niej lalki, od razu zaczęła się nimi bawić i była bardzo szczęśliwa. Podczas Naszego pobytu, cały czas bawiła się nowymi lalkami oraz miała założony plecaczek “miś”, który znajdował się również w paczce. Pani Józefa niewiele mówiła, co chwilę spoglądała na Dorotkę i szeroko się uśmiechała, była bardzo zaskoczona, spodziewała się Nas, ale nie tylu paczek. Pani Józef powiedziała, że zapisała się już do UP i że w wkrótce będzie miała szkolenia. Pan Jan zajął się rozpakowaniem płyty gazowej, był bardzo zaskoczony, a kiedy jedno z dzieci podało mu śrubokręty bardzo się wzruszył i usiadł, od tego momentu obserwował tylko to co się działo. Agnieszka znalazła pudełko z butami, od razu powiedziała że to jej, pasowały idealnie. To pudełko pozostawiła już na swoich kolanach, mówiąc że buty są wspaniałe i o takich marzyła. Daniel i Kamil rozpakowali pozostałe pudełka, bardzo interesowały ich małe pudełka z grami, a Agatka rozłożyła szachy i powiedziała, że teraz będzie miała się na czym uczyć grać. Jej szczególnie spodobał się błyszczyk, dziewczynka promieniała z radości. A na koniec Kamil zaśpiewał nam piękną piosenkę.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Serdeczne podziękowanie za współpracę i przekazaną pomoc rodzinie. Miałam wspaniały kontakt z darczyńcą, za co serdecznie dziękuję.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
To przeszło nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo dumni , że nie zostawiliście Nas samych w tak trudnym czasie dla Nas. Chcemy wam teraz życzyć Zdrowych i Wesołych Świat Bożego Narodzenia”.

Wszyscy darczyńcy dziękują za przygotowaną przez rodzinę kartkę świąteczną i życzą sukcesów w radzeniu sobie z przeciwnościami losu.

E. R.