Adaptacja kulturowa ZSL Leżajsk

Adaptacja kulturowa ZSL Leżajsk

W ramach projektu Adaptacji Kulturowej prowadzonego przez WSIZ w Rzeszowie, w  dniu 24 kwietnia 2024r.  klasy 1C, 1E i 2TE wzięły udział w lekcjach prowadzonych przez  Garego Kagande i Nyasha Marerwa pod czujnym okiem metodyka prof. Sławomira Gawrońskiego.

Zajęcia składały się z dwóch części – po krótkiej prezentacji na temat Zimbabwe i jego kultury odbyła się sesja Q&A (pytania i odpowiedzi), w trakcie której uczniowie zadawali pytania, opowiadali o naszym kraju, pytali o wszystko, co było interesujące z ich punktu widzenia. Uczestnictwo w takich zajęciach było niecodzienną okazja do spotkania z odmienną kulturą, treningiem językowym, oraz możliwością przełamania barier międzykulturowych i pozbycia się uprzedzeń wobec tego, co obce i odmienne. Zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem dlatego też planujemy kontynuację takich zajęć już maju.

Monika Pęcak