Chrobry „w słonecznej Italii”

Chrobry „w słonecznej Italii”

W dniach 22.04 – 27.04.2024 r. uczniowie ZSL wyjechali na wycieczkę szkolną do Włoch- kraju pełnego zabytków i słońca, zamieszkałego przez niezwykle pogodnych mieszkańców. W przeciągu kilku dni odwiedziliśmy Florencję, Rzym, Watykan i Wenecję.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Florencji. Jak przystało na słoneczną Italię, spodziewaliśmy się bajecznej pogody, ale wedle przysłowia „kwiecień plecień bo przeplata…” Florencja przywitała nas deszczową pogodą. Pomimo tego nie zawiedliśmy się. Ze sztuką można było obcować dosłownie na każdym kroku. Historyczna starówka nie należy do największych, jednak ilość ciekawych zabytków oraz ich rozmieszczenie blisko siebie było imponujące.

Nasz drugi dzień to Watykan i kulminacyjny punkt, czyli bazylika Świętego Piotra, najważniejsza świątynia chrześcijańska. Po południu udaliśmy się na spacer po Rzymie, który zakończyliśmy przy słynnych Hiszpańskich Schodach. W Rzymie spędziliśmy kolejny dzień, gdzie podziwialiśmy Forum Romanum, Łuk Septymiusza Sewera, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Panteon oraz Fontannę di Trevi.

W ostatni dzień wycieczki udaliśmy się do Wenecji-uznawanej za jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie. Poprzecinana kanałami i mostami, zaoferowała nam wiele możliwości zwiedzania. Po południu po zakupie drobnych souvenirów skończyliśmy naszą „włoską przygodę” i wyjechaliśmy w kierunku Polski.

Edyta Łyko
Barbara Szklanny
Edyta Ulman
Kamil Antonik