Dni otwarte UJ

Dni otwarte UJ

22 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Otwartych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni oraz uzyskać informacje na temat harmonogramu rekrutacji, zasad kwalifikacji, limitów przyjęć, a także wielu innych interesujących rzeczy.

Zwiedzając Auditorium Maximum UJ, uczniowie brali udział w wykładach otwartych, zarówno tych, podczas których uzyskiwali wiedzę na temat poszczególnych wydziałów i kierunków oferowanych przez uczelnię, jak i tych, które poruszały różne,

potwierdzone badaniami naukowymi zagadnienia, m.in. „ Niby nic, a leczy. Jak uczymy się działania placebo?”, „Dieta dla lepszych wyników w nauce” , „Czy komputer może stać się mądrzejszy od człowieka? O granicach sztucznej inteligencji”

Szczególną uwagę zwróciły stanowiska 16 wydziałów, gdzie istniała możliwość bezpośredniej rozmowy ze studentami oraz pracownikami, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania, rozwiewali wątpliwości oraz prezentowali stanowiska organizacji studenckich, promujących rozwijanie pasji w czasie wolnym od nauki. Uczniowie zapoznali się także z ofertą projektów edukacyjnych i kół naukowych oferowanych przez uczelnię. Mogli także obejrzeć występ Orkiestry Kameralnej UJ “All In Orchestra”, która zaprezentowała utwory nestorów muzyki polskiej.

Po południu, po zakończeniu „Dni Otwartych Uniwersytetu Jagiellońskiego”, uczniowie podziwiali piękną architekturę m.in. Rynku Głównego Starego Miasta w Krakowie, Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Krakowskiej Bazyliki Mariackiej.

Anna Wnęk 2a, Bożena Niemczyk