Dwujęzyczny Konkurs Języków Obcych – II edycja

Dwujęzyczny Konkurs Języków Obcych – II edycja

Dnia 8 grudnia 2021 roku w auli Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego odbył się Dwujęzyczny Konkurs Języków Obcych, w którym wzięło udział 50 uczniów z klas 1-3 Liceum oraz klas 3-4 Technikum. Konkurs sprawdzał znajomość słownictwa w zakresie dwóch języków obcych: języka angielskiego jako obowiązkowego oraz drugiego wybranego języka obcego, np.: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. Tematem wiodącym w tej edycji były podróże. Celem konkursu jest promowanie dwujęzyczności oraz popularyzowanie nauki języków poprzez wykorzystanie internetowej aplikacji edukacyjnej Quizlet.

Laureatami dwujęzycznego konkursu języków obcych są:

1 miejsce – Milena Kowal, kl. 3HG (j. angielski i niemiecki)
2 miejsce – Maria Onyschenko, kl. 3CP (j. angielski i rosyjski), Sylwia Sulikowska, kl. 3HP ( j. angielski i rosyjski)
3 miejsce – Ewelina Kotlarz, kl. 3FP (j. angielski i hiszpański)
4 miejsce – Gabriela Dudek, kl. 1H (j. angielski i francuski).

Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 23 grudnia 2021 w gabinecie dyrektora szkoły p. Zbigniewa Trębacza, gdzie laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.  Towarzyszyli im nauczyciele, którzy przygotowali testy konkursu: Jolanta Urban Martinez, Renata Różak, Monika Dudzińska, Edyta Ulman, Cesar Alcibar Martinez.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

Oprac. Jolanta Urban Martinez