Finał wojewódzki w szachach drużynowych

Finał wojewódzki w szachach drużynowych

Dnia 01.12.2022r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Finał Wojewódzki w szachach drużynowych. Wiele partii było bardzo ciekawych, stojących na wysokim poziomie. Prowadzenie w turnieju, szybko objęła szkoła ZSL Leżajsk ale niestety w końcówce na prowadzenie wyszli zawodnicy I LO Krosno i nie oddali go do końca. W klasyfikacji końcowej pokonali zespół gospodarzy tylko małymi punktami. Brązowe medale przypadły ZST Mielec. Tym samym nasi zawodnicy uzyskali przepustkę do lipcowych Finałów Mistrzostw Polski. Warto wymienić naszych zawodników indywidualnie. Pierwsze miejsce na szachownicy nr 4 zdobyła wielokrotna mistrzyni Polski juniorek w szachach błyskawicznych Izabela Tokarz kapitan drużyny. Drugie miejsce na szachownicy nr 3 uzyskał Piotr Buba oraz trzecie miejsce na szachownicy nr 2 uzyskał Szymon Szpila.

Klasyfikacja końcowa drużyn:
1.     I LO Krosno
2.     ZSLic. Leżajsk
3.     ZST Mielec
4.     II LO Dębica
5.     II LO Przemyśl
6.     I LO  Przemyśl
7.     II LO Rzeszów
8.     LO Strzyżów
9.     I LO Sanok
10.   ZS Nr 1 Stalowa Wola
11.   Sam.LO Stalowa Wola
12.   I LO Brzozów

Najlepsi na poszczególnych szachownicach:

I szachownica:
1.     Paweł Kulig – ZST Mielec
2.     Bruno Tomusiak – II LO Przemyśl
3.     Maksymilian Lis – II LO Dębica

II szachownica:
1.     Szymon Sypek – ZST Mielec
2.     Michał Omachel – I LO Krosno
3.     Szymon Szpila – ZSLic. Leżajsk

III szachownica:
1.     Tomasz Drozd – I LO Przemyśl
2.     Piotr Buba – ZSLic. Leżajsk
3.     Oleksandr Małomużew – I LO Krosno

IV szachownica:
1.     Izabela Tokarz – ZSLic. Leżąjsk
2.     Katarzyna Uliasz – I LO Krosno
3.     Emilia Hals – II LO Dębica

Fot. Amelia Gąska

Kazimierz Maruszak