II miejsce dla Michała Kumięgi w Międzynarodowym Konkursie Robotycznym Robotic Arena

II miejsce dla Michała Kumięgi w Międzynarodowym Konkursie Robotycznym Robotic Arena

W sobotę  22.04.2023r. Michał Kumięga uczeń klasy 4c zajął II miejsce  w Międzynarodowym Konkursie Robotycznym Robotic Arena we Wrocławiu. Konkurs organizowany przez Politechnikę Wrocławską. Michał startował w  kategorii Robot Combat Raptor. Zadaniem robota zaprojektowanego i zbudowanego przez Michała była walka na ringu z innym robotem. Konkurencja skierowana do wszystkich wielbicieli zniszczenia. Piły, noże, młoty i kilofy to tylko niektóre możliwości. Wszystko to zamknięte w bezpiecznej dla widzów klatce.

Uczeń startował także w kategorii Drone Sandbox i zajął 3 miejsce.

W poprzedniej edycji czyli w 2022r. Michał zajął 4 miejsce w kategorii LineFollower Light, w której robot musi pokonać naznaczoną czarną linią trasę w jak najkrótszym czasie, nie wykolejając się. W rzeczywistości najlepsi zawodnicy wykorzystują algorytmy opracowywane w laboratoriach Formuły 1 aby osiągnąć jak najkrótsze czasy.

Życzymy dalszych sukcesów!

Bożena Leniart