III Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

III Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

8 marca 2024 odbyły się trzecie Mistrzostwa Szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc. W konkurencji wyciskania max ciężaru i konkurencji wyciskania 50% masy ciała na liczbę powtórzeń, wzięło w sumie udział 29 zawodników, w tym 4 dziewczęta i jeden nauczyciel.

Pierwsze miejsce w konkurencji ciężaru max. zajął Łukasz Pondel z wynikiem 130 kg (83.72 pkt. współczynnika Wilks’a), drugie Filip Wawrzaszek 100 kg (74,53 pkt) i trzecie Krystian Mędrek 100kg i (73,07 pkt). Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Barbara Grzywna z wynikiem 34 kg (36,08 pkt).

Kolejne miejsca: Dominik Ner 100kg (71,93), Maciej Szkodziński 80kg (70,52), Vladyslav Arashenko 110kg (68,89), Norbert Nicpoń 110kg (68,75), Rafał Nizioł 105kg (67,49), Sylwester Sudoł 82kg (66,06), Kacper Kusiak 95kg (61,47).

W drugiej konkurencji wyciskanie 50% masy swojego ciała na liczbę powtórzeń, pierwsze miejsce zajął Dawid Brzyski z wynikiem 61 powtórzeń, drugie Krystian Mędrek – 61 powtórzeń (zadecydowała masa ciała), trzecie Filip Wawrzaszek – 60 powtórzeń.

Kolejne miejsca: Sylwester Sudoł – 54, Dominik Ner – 54, Oskar Szczur – 50, Łukasz Sondej – 44, Rafał Nizioł – 44, Jakub Kraska – 42, Vladyslav Arashenko – 39.

Pozostali uczestnicy zawodów: Jakub Kraska, Piotr Kiełbicki, Michał Mścisz, Piotr Łakota, Mateusz Bugno, Konrad Woś, Michał Piątek, Dawid Brzyski, Samanta Brzyska, Zoja Socha, Przemysław Golik, Piotr Sulikowski, Grzegorz Kraska, Ewelina Janusz, Szymon Ćwikła, Krystian Obara.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom wspaniałej rywalizacji, odwagi i dobrych wyników.

Chciałbym podziękować panu Jackowi Brzuzanowi za pomoc w organizacji zawodów,  prowadzenie i wspaniałe zdjęcia. Uczniom naszej szkoły, którzy sędziowali i asekurowali zawodników (Sylwester Murdzia, Bartłomiej Gronowicz, Mario Gąsiorek, Wojciech Gurdziel, Kamil Małek) oraz dziewczętom, które obliczały wyniki i prowadziły statystyki (Magda Pigan, Zuzanna Bechta, Ewelina Janusz).  Dziękuję po raz kolejny Łukaszowi Lizakowi, który był sędzią głównym i nadzorował całe sędziowanie. Do Łukasza należy rekord szkoły, który do tej pory nie został pobity 134kg (85,26 pkt).

To wszystko by się nie odbyło gdyby nie przychylność i wsparcie finansowe pana dyrektora Zbigniewa Trębacza.

DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok.

Tadeusz Konnak