Jasełka parafialne

Jasełka parafialne

31 stycznia na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku odbyły się szkolno – parafialne Jasełka. Spektakl nosił tytuł: „ W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”, a jego reżyserem był katecheta – ks. Witold Orzechowski.

Dzięki pracowitości i zaangażowaniu ( mimo różnych przeszkód…) młodzieży licealnej byliśmy świadkami wyjątkowego przygotowania do przyjścia Jezusa. Bardzo bliska leżajskim sercom okazała się koncepcja jasełek, umiejscowionych właśnie w naszej małej ojczyźnie.

Po przedstawieniu, do śpiewu tradycyjnych kolęd, choć także w nowoczesnej aranżacji, zaprosiła Diakonia Muzyczna.

Pomimo trudnego czasu związanego z pandemią przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności przedsięwzięcie to cieszyło się sporą publicznością zebranych gości, mieszkańców Leżajska, nauczycieli, uczniów a także rodzin naszych wykonawców.

Wszystkim, dzięki którym udało się to zrealizować składamy serdeczne podziękowanie: p. dyrektorowi MCK Ireneuszowi Wołkowi za udostępnienie sali, panom Bartkowi Urbańskiemu i Damianowi Decowi za oprawę nagłośnieniową – oświetleniową, p. Jolancie Kędzierskiej za wspaniałe dekoracje, p. Jackowi Brzuzan za cenne wskazówki w czasie próby generalnej oraz całej młodzieży biorącej udział w Przedstawieniu.

Uczniowie biorący udział w Przedstawieniu Jasełkowym:

Klasa I i – Klaudia Piwcio, Rafał Nizio, Marcin Siusta
Klasa I TS – Dominik Siuzdak, Hubert Peryga, Karolina Pustelny, Kinga Joniec, Martyna Kołodziej, Mikołaj Kasprzak, Wiktoria Gil, Patrycja Osip, Paula Wiatrowicz
Klasa II B – Julia Juśko, Anna Niemiec
Klasa III Cp – Jakub Kostka
Klasa III Fp – Kinga Zygmunt
Klasa III TSg – Jakub Stępnik, Mateusz Kaszuba, Mateusz Traka, Kacper Sikora, Adrian Kuca
Klasa III Dp – Michał Pędziwiatr, Karol Tłuczek
Klasa III Wg – Roksana Dec, Agnieszka Męczyńska

Ks. Witold