„JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO”

„JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO”

25 listopada br. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Szlachetna Paczka w Chrobrym” pod hasłem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” połączona z loterią fantową. Po raz kolejny młodzież wraz z gronem pedagogicznym pokazali, że chętnie pomagają osobom w potrzebie. W tym roku akcja nabrała szczególnego charakteru, ponieważ całość zebranych środków trafiła do jednego z naszych uczniów, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą.

Młodzież z klasy 3c przygotowała około czterystu losów, w których kryły się między innymi karnety na siłownię, bilety do kina, kupony na kebab, słodycze, książki, kubki oraz wiele innych gadżetów, natomiast wolontariusze upiekli pyszne ciasteczka. Akcję rozpoczęliśmy o godzinie 8:00, a wszystkie losy zostały sprzedane przed godziną 11-ą! Jako organizatorzy byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością osób chętnych do wsparcia tego szlachetnego celu.
Kwota, którą uzbieraliśmy w tym dniu wynosiła 9937,09 zł i trafiła już w ręce potrzebującej osoby.

Radość naszego przyjaciela jest największym wynagrodzeniem, jakie mogliśmy otrzymać w zamian za zorganizowanie tej akcji.
Nad przebiegiem akcji czuwały panie Izabela Miazga, Iwona Wędzicha, Justyna Pająk oraz Elżbieta Rup. Dzięki doświadczeniu wyżej wymienionych nauczycielek udało nam się sprawnie przeprowadzić zbiórkę oraz zakończyć ją dużym sukcesem.

Uczniowie klasy 3c