„Jesteśmy na podium”

„Jesteśmy na podium”

Znane są już najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce według rankingu „Perspektyw” 2023.

Od ponad dwudziestu lat prowadzony jest w Polsce ogólnopolski ranking szkół średnich, który powstaje na bazie analizy wyników, jakie osiągają uczniowie biorący udział w olimpiadach przedmiotowych. Istotnym czynnikiem są również – w sposób znaczący – wyniki matur a w przypadku szkół technicznych wyniki z egzaminów zawodowych.

Wśród najlepszych znalazł się nasz Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Miejsce, jakie zajęliśmy, pozwoliło uzyskać dla liceum brązową odznakę, natomiast technikum otrzymało odznakę srebrną.

Zajęte miejsca w rankingu są wynikiem pracy nauczycieli i otwartości uczniów a także optymalnych warunków jakie w procesie dydaktycznym i wychowawczym zapewnia szkoła.