Kariera Inżyniera i Akademia ORACLE

Kariera Inżyniera i Akademia ORACLE

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej kontynuuje już VI rok program Kariera Inżyniera – skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Równocześnie realizowana jest V edycja Regionalnej Akademii Oracle skupiająca młodych programistów.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą od początku istnienia w programie Kariera Inżyniera i Akademii Oracle. Pierwsze zajęcia w bieżącym roku szkolnym odbyły się w sobotę 12 grudnia,  prezentację wykładów przeprowadzili naukowcy z  Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych.  Kolejne zajęcia odbędą się wkrótce,  poprowadzą je wykładowcy z Katedry Informatyki i Automatyki i Katedry Podstaw Elektroniki.  W programie bierze udział 13 szkół Podkarpacia. Naszą szkołę reprezentują uczniowie z klasy 1c: Kinga Przepłata, Anna Konieczny, Aleksandra Leja, z 2d: Mateusz Leja, Karol Rogulski, oraz 2c: Paulina Robótka, Natalia Bartnik, Łukasz Femiak, Michał Kubala.

Akademia Oracle realizuje zajęcia informatyczne z zakresu programowania, bierze w niej udział 18 szkół z naszego województwa, po trzech uczniów z każdej szkoły. Zespół naszej szkoły reprezentują uczniowie klasy 1c: Łukasz Murdzia, Mieszko Wójtowicz, Albert Kanak. Opiekunem obu grup jest nauczyciel Andrzej Majewski

http://prz.edu.pl/~kariera/aktualnosci.php

http://prz.edu.pl/oracle/