Kinga wygrała indeks z dziennikarstwa!

Kinga wygrała indeks z dziennikarstwa!

Kinga Zygmunt, obecnie uczennica drugiej klasy w ZSL, wygrała indeks na jedną z 16 uczelni w całej Polsce o kierunku dziennikarstwo. W piątek 12 marca 2021r. odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Nasza uczennica – Kinga Zygmunt uzyskała tytuł laureata i tym samym po ukończeniu szkoły ma już zapewnione miejsce i indeks na uczelni, którą sobie sama wybierze o kierunku dziennikarskim.

Ponadto Maksymilian Majkut z klasy maturalnej również brał udział w III etapie tej olimpiady i uzyskał wysoki wynik. Finaliści i laureaci zainteresowani wiedzą o mediach mieli okazję uczestniczyć w wywiadach ze znanymi dziennikarzami: Robertem Sochą i Piotrem Jaźwińskim (TVN24), Marcinem Łukawskim (Radio 3 ) oraz innymi znanymi ludźmi z mediów społecznych. Były to wartościowe lekcje o roli „czwartej władzy”, etyce dziennikarskiej i prawie prasowym. Gratulacje.

Monika Lizak