Klasa III TE na lotnisku w Jasionce

Klasa III TE na lotnisku w Jasionce

27 kwietnia br. klasa III TE wraz z opiekunami wybrała się do Portu Lotniczego “Rzeszów-Jasionka”.

Po przybyciu, zapoznano nas z historią Portu, służbami pracującymi na terenie Portu oraz warunkami podróżowania. Dowiedzieliśmy się czego nie można przewozić; bez specjalnych dokumentów; i jakie grożą za to kary. W gablotach znajdowały się przedmioty, które zostały odebrane pasażerom.

Oprowadzająca nas po terminalu pani, omówiła krok po kroku ścieżki pasażera, tj. odprawę biletowo-bagażową, kontrolę bezpieczeństwa, odprawę osób niepełnosprawnych oraz zasady przewozu zwierząt samolotem.
Tutaj też, tak jak wcześniej w Deloitte; gdzie w grudniu byliśmy; uświadomiono nam, jak ważna jest znajomość języków obcych. Poszukują do pracy osób z perfekcyjną znajomością języka angielskiego.
Na terenie Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, po wcześniejszym przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa, zobaczyliśmy potężny, nowoczesny sprzęt jakim dysponuje tutejsze lotnisko. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tego sprzętu i pojazdów gaśniczych.

Na koniec udaliśmy się do kręgielni, gdzie uczniowie w doskonałych humorach rywalizowali między sobą.

I już za niedługo wyjeżdżamy na kolejną wycieczkę… Relacja z niej niebawem.

Danuta Drążek