Klasy  1 a i 1 b   na wykładach z fizyki medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Klasy 1 a i 1 b na wykładach z fizyki medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Dnia 6 listopada 2015r. wczesnym rankiem klasy pierwsze biologiczno-chemiczne wybrały się wraz z nauczycielami: Agnieszką Kolano, Aleksandrą Dubiel, Elżbietą Rup i Justyną Pająk na wykłady z fizyki medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. O godz. 8.30 w Instytucie Fizyki wszyscy uczestniczyli w wykładzie – ,,Fizyka widzi i leczy ‘’ poprowadzony przez Katarzynę Dziedzic-Kocurek.  W czasie wykłady uczniowie dowiedzieli się jak za pomocą fizyki można diagnozować szereg chorób, a także w jaki sposób fizyka pomaga w leczeniu. W czasie wykładu uczniowie mogli zobaczyć jak działa aparat USG i wypróbować go na sobie. Wykład był namiastką fizyki medycznej, którą uczniowie będą pogłębiać w czasie dalszej nauki. Następnie klasy zwiedziły bibliotekę Instytutu, gdzie miała miejsce wystawa o Marii Curie-Skłodowskiej.  Następnym punktem wycieczki było największe w Polsce Muzeum Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uczniowie usłyszeli krótki wykład na temat ludzkiego ciała, historii powstania muzeum i wiele innych ciekawych informacji. Dla jednych fascynujące i interesujące, dla drugich było jeszcze za wcześnie by odkryć tajniki i specyfiki ludzkiego ciała. Po całym dniu zwiedzania, klasy udały się na Krakowski rynek, gdzie miały 2 godziny wolnego czasu, na kupno pamiątek oraz podsumowanie bardzo udanej wycieczki.

Agnieszka Kolano