Klasy humanistyczno-prawne na „XXV Ogólnopolskiej Olimiadzie Wiedzy o Prawie

Klasy humanistyczno-prawne na „XXV Ogólnopolskiej Olimiadzie Wiedzy o Prawie

Dnia 21 listopada 2022 r. w ZSL im. B Chroblego w Leżajsku odbył się I etap „XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 3GP i 3F LO o profilu humanistyczno-prawnym.

Jest to pierwszy w Polsce interdyscyplinarny konkurs obejmujący tematykę z zakresu prawa. O randze i znaczeniu w Polsce Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie świadczy fakt, że jej laureaci i finaliści miają możliwość podjęcia studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym m.in. w Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, Uniwersytecie w Białymstoku, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, KUL, Uniwersytecie Śląskim.

Czekamy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Urszula Szyszka