Koncert Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO

Koncert Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO

15 września w Sali Koncertowej (Auli) naszej szkoły odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany dla społeczności szkolnej oraz mieszkańców Leżajska. Wystąpiły: Powiatowa Orkiestra „DIVERTIMENTO” z Leżajska pod batutą Michała Grzywny oraz Grupa Wokalna „MERITUM” działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.

W programie koncertu znalazły się wybrane przeboje światowej oraz polskiej muzyki filmowej i musicalowej w autorskich aranżacjach Michała Grzywny. Wykonawcy zaprezentowali tematy muzyczne z popularnych bajek, seriali oraz dużych produkcji filmowych, m.in. „Kraina Lodu 2”, „Karmazynowy przypływ”, „Polskie drogi”, „Pearl Harbor”.

Repertuar cechował się dużą różnorodnością – widzowie usłyszeli zarówno energetyczne, wręcz brawurowe utwory, jak i piękne, melancholijne, zmuszające do refleksji tematy.

Reakcje publiczności wskazywały na bardzo pozytywny odbiór koncertu – wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz zachęceni do wykonania bisu.

Widowisko to było dużą produkcją, w przygotowanie której zaangażowano wiele osób. Grupa Wokalna „MERITUM” została przygotowana przez Bartłomieja Urbańskiego, który odpowiadał również za nagłośnienie, przy współpracy z Jackiem Brzuzanem. Konferansjerem koncertu była pani Ania Mielniczek. Przy rejestracji uczestników pomagali uczniowie klasy 2AG: Maja Kisielewicz, Martyna Rumierz, Karolina Sosnowy i Paweł Bemben, a o porządek i bezpieczeństwo podczas koncertu dbali uczniowie klas wojskowych. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Wykonawcy dziękują za liczne przybycie i zapraszają 27 września na kolejny, tym razem plenerowy koncert przed Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Do zobaczenia!