Konkurs języka hiszpańskiego

Konkurs języka hiszpańskiego

Konkurs wiedzy o języku i kulturze hiszpańskiej odbył się 1 grudnia 2022 roku w Liceum im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Tematem wspomnianego konkursu szkolnego był „członkowie rodziny, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi i koledzy z pracy, a także relacje międzyludzkie nawiązane między tymi osobami”.

Konkurs szkolny składał się z różnego rodzaju ćwiczeń leksykalnych, takich jak uzupełnianie luk, tłumaczenie słów z hiszpańskiego na polski, wyliczanie etapów życia człowieka w porządku chronologicznym, dopasowywanie słów do ich definicji oraz tłumaczenie różnych idiomy  szeroko stosowane w języku hiszpańskim z języka polskiego na hiszpański.

Około dwudziestu uczniów zapisanych z różnych klas we wspomnianym ośrodku edukacyjnym zapisało się do tego konkursu, a po zwołaniu, zorganizowaniu i świętowaniu jego wyniki są następujące:

– I miejsce: Ewelina Kotlarz – klasa 4FP
– II miejsce: Karolina Szularz – klasa 4TEP
– III miejsce: Dagmara Brudniak – klasa 4HP

Cesar Martinez