Konkurs ortograficzno-językowy „Z polszczyzną na co dzień” rozstrzygnięty!

Konkurs ortograficzno-językowy „Z polszczyzną na co dzień” rozstrzygnięty!

Listopad to miesiąc, w którym biblioteka szkolna corocznie organizuje konkurs ortograficzno-językowy, skierowany do uczniów klas pierwszych. Jego uczestnicy muszą wykazać się nienaganną znajomością polskiej ortografii oraz reguł gramatycznych. W tym roku tradycyjne dyktando zostało zamienione na quiz ortograficzny.

18 listopada, w auli szkolnej, 16. pierwszoklasistów rywalizowało ze sobą o tytuł mistrza posługującego się poprawną polszczyzną na co dzień. Quiz oraz zadania testowe z jakimi przyszło zmierzyć się uczestnikom nie były łatwe. Nikt już bowiem nie chodzi w surducie, ani nie pamięta o królu, który po zwycięskiej bitwie hojnie obdarza swoich rycerzy nagrodami. Mimo że  czasami dopada nas jesienna chandra, nie chcemy zbyt wcześnie wpadać w objęcia Morfeusza, nawet wówczas, gdy ogarniają nas ciemności egipskie. Nie lada wyzwaniem okazuje się wzmacnianie hartu ducha oraz… tworzenie opowieści o pięknej niewieście, która tęskni za swoim księciem. Nie mamy natomiast problemu z oglądaniem meczów piłki nożnej, czy też hermetycznym zamykaniem produktów spożywczych.

Uroczyste zakończenie konkursu i ogłoszenie wyników miało miejsce w auli szkolnej
29 listopada br.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Julia Sagan kl. 1B LO –  I miejsce
Michał Kusy  kl. 1H LO –  II miejsce
Karolina Siuzdak  kl. 1G LO – III miejsce

Aleksandra Kumięga kl. 1B – wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zdobytych punktów! Pamiętajmy o posługiwaniu się piękną polszczyzną w każdej sytuacji, bo „nie ma innego dobra tak powszechnego i tak ważnego dla nas wszystkich, jak język ojczysty”.

Agnieszka Wilińska-Gol