Konkurs ortograficzno-językowy „Z polszczyzną na co dzień”

Konkurs ortograficzno-językowy „Z polszczyzną na co dzień”

Każdego roku w listopadzie biblioteka szkolna organizuje konkurs ortograficzno-językowy „Z polszczyzną na co dzień”, skierowany do uczniów klas pierwszych. Niezmiennie cieszy się on zainteresowaniem młodzieży, która chce wykazać się swoimi umiejętnościami posługiwania się poprawną polszczyzną. Obecnie miała miejsce jego XIX edycja.

29 listopada w auli szkolnej do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas pierwszych. Zadaniem ich było zmierzenie się z quizem ortograficznym oraz testem z zakresu nauki o języku. Pierwszoklasiści przystąpili do rozwiązywania arkuszy konkursowych, aby ich marzenie o uzyskanie tytułu mistrza, posługującego się poprawną polszczyzną, nie okazało się mrzonką. Żaden z uczestników nie miał much w nosie i każdy dzielnie przystąpił do działania. Pomimo tego, że niektóre sfery nauki o języku polskim niejednokrotnie okazywały się czyjąś piętą Achillesa, a poszczególne z nich wręcz wydawały się być kolosem na glinianych nogach, wyniki konkursu były satysfakcjonujące. Co prawda nikt z nas nie jest Alfą i Omegą, czasem wręcz męczy nas nicnierobienie, a po tak intensywnym wysiłku umysłowym jedyne słuszne wyjście to wpaść w objęcia Morfeusza.

Uroczyste zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród przez Pana Dyrektora Waldemara Tłuczka miało miejsce 7.12.2022 r. w auli szkolnej.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce:
Jakub Czubat kl. 1L

II miejsce:
Adam Pawelec kl. 1D
Zuzanna Stanisławska kl. 1B

III miejsce:
Julia Szałaj kl. 1B
Antoni Bzdoń kl. 1D

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, życzymy kolejnych sukcesów i zachęcamy do posługiwania się naszą piękną i poprawną polszczyzną.

Anna Sobota