Lekcje BAKCYLA

Lekcje BAKCYLA

W dniu 8.04.20204 roku klasy 1-3 technikum ekonomicznego wzięły udział w webinariach w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL.

Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w trzech lekcjach projektu BAKCYL:

  • Moje finanse – myślę przedsiębiorczo.
  • Mądre inwestowanie
  • Wiarygodność finansowa i zdolność kredytowa

Wideokonferencję prowadzili wolontariusze projektu BAKCYL – eksperci z zakresu bankowości.

Zajęcia pogłębiły uczniom wiedzę z zakresu rynku finansowego, uświadomiły, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z różnych usług finansowych, a także jak zarządzać swoimi finansami w przyszłości czy unikać niepotrzebnych zobowiązań finansowych, a także jak szacować potencjalny zysk lub ryzyko z inwestycji,  co oznacza historia kredytowa  i czemu służy weryfikacja wiarygodności finansowej.

Małgorzata Borkowska