Sekcja lekkoatletyczna ZSL Chrobry skupia młodzież szkolną z terenu Leżajska i okolic. Na zajęcia zapraszamy wszystkich sympatyków “królowej sportu”, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną oraz sprawdzić się w bezpośredniej rywalizacji sportowej na zawodach lekkoatletycznych.

24 października 2018r. na obiektach Fundacji na rzecz kultury fizycznej i sportu w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych – kategoria dziewcząt. W zawodach wzięło udział 12 zawodniczek z ZSL w Leżajsku w składzie: Wiatr Gabriela, Baran Magdalena, Stępień Kinga, Siry Nina, Pigan Wioletta, Białkowska Julia, Baran Magdalena, Leniarta Agata, Hajder Aneta, Rachwał Aneta, Kuras Natalia, Mach Sabina.

Dziewczęta zdobyły VIII miejsce w województwie to wielki sukces dla trenerów i szkoły.

04 kwietnia 2019r. na terenie MOSiR w Leżajsku odbyła się Rejonowa Licealiada w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach wzięły udział szkoły z powiatów: rzeszowskiego, leżajskiego, łańcuckiego i rzeszowskiego grodzkiego. Reprezentacja ZSL w kategorii dziewcząt zajęła IV miejsce, na takim samym miejscu uplasowali się też i chłopcy. Skład drużyny dziewcząt: Aneta Rachwał(IIId), Gabriela Wiatr(IIIws), Julia Białkowska(If), Andżelika Magda(Its), Kinga Pawlik(Its), Agnieszka Lisiczka(Iw), Katarzyna Leniart(Iw). Skład zespołu chłopców: Dawid Półćwiartek(Iw), Konrad Baj(Iw), Jakub Jachimowicz(Id), Dawid Kłopot(Iw), Vladyslav Bielov(Itl).