Logistycy w Terminalu PKP Cargo

Logistycy w Terminalu PKP Cargo

Uczniowie klasy 4TL pod opieką wychowawczyni pani Marty Makówki i pana Andrzeja Makówki uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do PKP Cargo Terminale w Żurawicy i Medyce. Dla młodzieży przygotowano warsztaty na temat historii i zakresu działalności PKP Cargo, wypełniania dokumentacji przewozowej oraz terminologii w transporcie kolejowym. Firma, którą odwiedziliśmy świadczy kompleksowe usługi w zakresie przeładunku i transportu towarów, a dzięki rozbudowanej infrastrukturze oraz doskonałej lokalizacji przy głównych połączeniach drogowych i kolejowych z jej oferty korzystają setki polskich oraz międzynarodowych firm. Różnorodność specjalistycznego sprzętu przeładunkowego umożliwia firmie świadczenie szerokiego asortymentu usług przeładunkowych z wykorzystaniem powierzchni składowych i placów.

Uczniowie obserwowali załadunek towarów masowych, zarówno w transporcie kolejowym, jak i drogowym.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi PKP Cargo za miłe przyjęcie i praktyczną lekcję organizacji transportu kolejowego.

Marta Makówka