Logistyka w praktyce

Logistyka w praktyce

30 listopada 2015 uczniowie klasy 1 TL odwiedzili Nowy Terminal Lotniczy w Jasionce koło Rzeszowa. Poznawanie odkrywczych zagadnień rozpoczęło się już w głównym holu, gdzie pani przewodniczka omówiła warunki podróżowania oraz dokładnie przedstawiła tzw. ścieżki pasażera:

– odprawę biletowo – bagażową,

– kontrolę bezpieczeństwa,

– odprawę osób niepełnosprawnych,

– transport zwierząt.

Po otrzymaniu specjalnych identyfikatorów uczniowie przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa, aby na płycie lotniska obejrzeć start samolotu do Warszawy i wziąć udział w prezentacji wozów strażackich. Zapoznali się z pracą Lotniskowej Służby Pożarniczej. Dowiedzieli się, jakie są najważniejsze zadania w obrębie sfery operacyjnej lotniska oraz zaznajomili się z przyczynami obecności straży przy tankującym samolocie. Na koniec podopieczni otrzymali odblaskowe elementy promujące lotnisko.

Po udanej wycieczce dydaktycznej uczniowie kl. I TL chcieli dowiedzieć się jak funkcjonuje logistyka w praktyce. Dlatego odwiedzili największą galerię w Rzeszowie, gdzie wykonali wiele doświadczeń, które miały na celu sprawdzić ich teoretyczne umiejętności. Dla uatrakcyjnienia wyjazdu wychowankowie udali się na seans najnowszego filmu z Jamesem Bondem pt. ,,Spectre”. Wycieczka była pouczająca i chociaż zabrakło czasu na zakupy w galerii, to wszyscy uczniowie wracali do Leżajska z poczuciem dobrze wykorzystanego dnia.

Agnieszka Kolano