Łukasz Różański w ZSL

Łukasz Różański w ZSL

11 października 2023r. w Auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Mistrzem świata WBC w kategorii bridger, pięściarzem – Łukaszem Różańskim.

Pięściarz Stali Rzeszów opowiadał zgromadzonej młodzieży o początkach swojej kariery i jak trafił na trenera Mariana Basiaka, najbardziej doświadczonego trenera w Polsce który był uczniem Feliksa “Papy” Stamma.

Łukasz Różański pochodzi z Czarnej Sędziszowskiej i  zawsze marzył o trenowaniu sportów walki. Zanim jednak do nich trafił grał trochę w koszykówkę, a także uprawiał lekkoatletykę. Początkowo nie chciano go przyjąć do sekcji bokserskiej, bo uznano, że jest za stary. Miał już przecież 17 lat.

Na zawodowym ringu zadebiutował w październiku 2015 roku na gali boksu w Kopalni Soli w Wieliczce gdzie wygrał w pierwszej rundzie przed czasem z  Mateuszem Zielińskim.

W 2021 roku w walce, w której stawką był pas WBC International w nowo powstałej kategorii wagowej do 101,6 kg (bridgerweight) pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Artura Szpilkę . Ta walka otworzyła Łukaszowi drzwi do walki o pas mistrzowski.

22 kwietnia 2023 roku stanął przed szansą wywalczenia tytułu zawodowego mistrza świata federacji WBC. Jego rywalem w walce o pas był niepokonany Chorwat Alen Babić (11-1, 10 KO). Pojedynek odbył się w G2A Arenie w Rzeszowie. Różański od początku zasypał rywala gradem ciosów i zakończył walkę zwycięstwem przez TKO w 1. rundzie. Tym samym jako piąty Polak w historii wywalczył tytuł czempiona globu.

Piotr Lasota