Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie” – słowa te – wypowiedziane przez znanego włoskiego pisarza – Umberta Eco stały się hasłem  tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Święto to, ustanowione w 1999 r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, początkowo obchodzono w czwarty poniedziałek października. Jednak ze względu na jego rosnącą popularność podjęto decyzję o rozszerzeniu świętowania na cały miesiąc. Główny cel przedsięwzięcia to przede wszystkim zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych (bo przecież “szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni”).

Nasza biblioteka szkolna już od kilku lat systematycznie włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Zgodnie z tradycją również i w tym roku nauczyciele bibliotekarze przygotowali z tej okazji dla wszystkich czytelników specjalny konkurs oraz loterię fantową, poprzedzone komunikatem nadanym przez radiowęzeł. Główne uroczystości przypadły w poniedziałek 6 października 2014 roku.

Pierwszą nagrodę w konkursie czytelniczym „Zgadnij autora oraz tytuł książki” zdobył Marcin Kłos – uczeń klasy 2H LO, natomiast los z napisem „Wygrałeś książkę!!! ” dostał się w ręce Magdaleny Kopel – uczennicy klasy 3D LO. Pozostali uczniowie biorący udział
w loterii mieli możliwość wygrania różnych słodkości.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych i zapraszamy do wypożyczania ulubionych książek oraz korzystania z pomocy dydaktycznych oferowanych przez bibliotekę szkolną.
Sięgajmy po dobre książki, pamiętając o tym, że: „ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać.”