Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to miesiąc, w którym na całym świecie obchodzimy Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa: Książka nas łączy. Główny cel  przedsięwzięcia to przede wszystkim zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, bowiem “szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni“.

Obecny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przypadł na okres, w którym nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości czytelniczych. W ramach realizacji projektu, przy okazji obchodów święta, w dniu 25 października 2017 r. nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla wszystkich czytelników specjalne działania propagujące czytelnictwo. Zostały one poprzedzone komunikatem nadanym przez radiowęzeł. Jedną z atrakcji był konkurs „Czy znasz autora i tytuł książki?”. Dwie pierwsze osoby, które podały prawidłową odpowiedź otrzymały nagrody książkowe („Początek” Downa Browna oraz „Chatę” Williama P. Younga).

Dodatkowo, dwadzieścia pięć pierwszych osób, które odwiedziły bibliotekę na długiej przerwie miało możliwość wygrania przeróżnych „słodkości” w loterii fantowej. Można było wyciągnąć m. in. los z napisem: „wygrałeś książkę”; „cukierek; „duża słodka niespodzianka”. Za przeczytanie łamańca językowego (np. Tetraoksomonomanganian monopotasu; Dziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięciotysięcznik itp.) czytelnicy otrzymali słodkie, czekoladowe batoniki. Gratulujemy wygranych!!!

Dziękujemy za włączenie się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy do korzystania z pomocy dydaktycznych oferowanych przez bibliotekę szkolną i wypożyczania ulubionych książek (w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  zakupiono już kilkaset pozycji z listy bestsellerów sporządzonej na podstawie wcześniej przeprowadzonej ankiety. Zakupione książki czekają na czytelników!!!).

Wszystkim czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu ciekawych i fascynujących przeżyć z literaturą. Sięgajmy po dobre książki, pamiętając o tym, że: „ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać.”

Agnieszka Wilińska-Gol