Międzyszkolny Czytelniczy Konkurs Walentynkowy

Międzyszkolny Czytelniczy Konkurs Walentynkowy

Dnia 31.03.2015 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej oddział w Leżajsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Czytelniczym Konkursie Walentynkowym  pt. „Literacka interpretacja dzieła malarskiego”.

W konkursie brali udział uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku i Zespołu Szkół  im I. Łukaszewicza w Nowej Sarzynie.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisanie pracy literackiej w wybranym przez siebie gatunku literackim na podstawie obejrzanych dzieł malarskich.

Prace uczniów z naszej szkoły zostały bardzo wysoko ocenione.

Pierwszą nagrodę zdobyła  Aneta Bauer z klasy 2a LO za pracę pt. „Taniec to nieme wyznanie miłosne”, (jej opiekunem była Pani Małgorzata Mika – nauczyciel języka polskiego), natomiast pierwsze wyróżnienie otrzymała Natalia Sudoł z klasy 1a LO za pracę pt. „ Życie ulicy”, (jej opiekunem była Pani Barbara Długoń – nauczyciel języka polskiego).

Uczennice na rozstrzygnięcie konkursu udały się pod opieką Elżbiety Jaworskiej – nauczyciela bibliotekarza (szkolnego koordynatora konkursu).

Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody i wzięli udział w warsztatach na temat wykorzystywania serwisów internetowych dotyczących kultury i sztuki.

Elżbieta Jaworska