„Mikołaj dla czworonogów”

„Mikołaj dla czworonogów”

Głównym celem w pracy wolontariuszy  z naszej szkoły jest pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, osobom starszym, chorym i dzieciom. Nie zapominamy też o zwierzętach, które zimą potrzebują szczególnej pomocy. Tytułowe hasło przyświecało wolontariuszom z klas biologiczno-chemicznych 1a LO i 2b LO podczas akcji dedykowanej zwierzętom ze schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Nasi uczniowie, swymi działaniami włączyli się w zakrojoną na szeroką skalę akcję charytatywną ,,Pomóżmy zwierzakom” prowadzona corocznie przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt.

Szkolną akcję zapoczątkowały rozwieszone w szkole, przygotowane przez uczniów plakaty z ogłoszeniem o zbiórce produktów dla zwierząt. Przez cały listopad zbieraliśmy m. in. karmę dla kotów i psów, kasze, ryż, makaron, obroże, smycze, legowiska, witaminy, itp.

Ponadto 13 listopada, grupa uczniów w składzie: Kuczek Katarzyna, Hander Paulina, Gałusza Magdalena, Janda Michalina, Sternik Wiktoria, Świąder Justyna, Śmiałek Weronika, korzystka Barbara, Misiło Natalia, Szwed Sylwia, Pustelny Izabela, Hejda Weronika, Pelc Wioletta, Baj Aleksandra, Szpila Magdalena, Burda Andżelika, Słychan Katarzyna, Łukasz Łyko, Ciągło Anna, Kojder Paulina, Dyrda Wioletta  sprzedawała własnoręcznie upieczone ciasta i ciasteczka. Dochód ze sprzedaży wyniósł 1812 zł i został przeznaczony na zakup produktów dla zwierząt. W związku z tym, że wszelkie zwierzęta  przebywające w schronisku „Kundelek”,   jak w większości tego typu placówkach,  dużo  częściej  narażone są na różnego rodzaju infekcje niż psy i koty przebywające w domach muszą być dobrze żywione i potrzebują dobrej jakości karmy,  tak suchej,  jak i mokrej. Postawiliśmy  na jakość, a nie na ilość!

Zakupiono karmy dobrej jakości firm Pedigree, Whiskas, Royal Canin, Purina, Brit, Animonda,  Bosch, Acana, a także ryż, kasze i makaron. Łącznie ponad 220 kg żywności dla psów i kotów.

4 grudnia wykorzystując okazję wyjazdu na wykład z chemii na Politechnice Rzeszowskiej wolontariusze dostarczyli dary dla zwierząt do schroniska odwiedzając jednocześnie czworonożnych przyjaciół.

Opiekun Elżbieta Rup

Foto: M. Ćwikła kl. 1d