Multisportowe spotkania z mistrzami

Multisportowe spotkania z mistrzami

We wtorek 15.11.2022 na obiektach sportowych Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbyło się impreza sportowa z cyklu „Multisportowe Spotkania z Mistrzami” pod patronatem Fundacji Cezarego Trybńskiego. Gośćmi specjalnymi byli Cezary Trybański pierwszy Polak w NBA oraz Agnieszka Kobus-Zawojska srebrna i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, mistrzyni świata i Europy. W spotkaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z Zespołu Szkół w Wierzawicach. Celem imprezy była promocja zdrowia wśród dzieci i młodzieży. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji i dużo pozytywnej energii.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na poszczególnych stacjach:

1. Stacja koordynacji ruchowej – drabinki, skakanki

 2. Stacja wioślarska – ergometry

3. Rzuty wolne do kosza

4. Koszykarski slalom

5. Piłka nożna – slalom zakończony strzałem na bramkę z płachtą

6. Piłka ręczna – tor przeszkód z rzutem do celu

7. Siatkówka – odbicia + strzał do celu przez siatkę

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowa koszulkę, a także niektórym udało się zdobyć pamiątkowy medal. Wszyscy uczestnicy mieli okazję otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z naszymi gośćmi.

„Multisportowe Spotkania z Mistrzami” odbyło się przy wsparciu Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejki, Dyrektora Zespołu Szkół w Wierzawicach Pana Adama Wylaźa oraz Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych Pana Zbigniewa Trębacza.

Katarzyna Rynkiewicz