Naukowy wyjazd młodzieży do Centrum „Łukasiewicz” oraz Politechniki Rzeszowskiej

Naukowy wyjazd młodzieży do Centrum „Łukasiewicz” oraz Politechniki Rzeszowskiej

Całą grupą, już o 7.30, wraz ze wschodzącym słońcem wyruszyliśmy do Podkarpackiego Centrum Nauki ,,Łukasiewicz,, w Jasionce. Towarzyszyli nam pan dyrektor Malec, oraz wspaniałe nauczycielki biologii i chemii Pani Bożena Niemczyk, Bogusia Zygmunt oraz Agnieszka Dubiel. Zwiedziliśmy muzeum poświęcone nauce, w którym wystawy obejmowały każdą jej dziedzinę oraz powiązane były ze specjalizacjami naszego województwa. Znajdowały się tam wspaniałe, interaktywne wystawy, które zachęcały młodzież do poznawania świata. Drugim punktem wyjazdu była Politechnika Rzeszowska, gdzie w grupach uczęszczaliśmy w laboratoriach chemicznych i fizycznych. Na końcu odwiedziliśmy obowiązkowy punkt każdej wycieczki, czyli naszą ulubioną restaurację – McDonald

Julia Świta, Paulina Janusz
Bożena Niemczyk