Okręgowa Rada Adwokacka w ZSL Leżajsk

Okręgowa Rada Adwokacka w ZSL Leżajsk

W dniu 23 lutego 2023 r. w ramach porozumienia pomiędzy Izbą Adwokacką w Rzeszowie a ZSL im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku w przemiłej atmosferze odbyło się spotkanie uczniów klas o profilu humanistyczno-prawnym z przedstawicielami Okręgowej Rady Adwokackiej z Rzeszowa. Spotkanie poprowadzili: Pani Mecenas Beata Woś i Pan Mecenas Eliasz Głąb oraz aplikantka adwokacka Pani Patrycja Domino. Pan adw. Eliasza Głąb, który jest absolwentem naszej szkoły, od razu nawiązał wspaniały kontakt z młodzieżą i w sposób interesujący opowiadał o zawodzie adwokata. Pani apl.adw. Patrycja Domino, krok po kroku przedstawiła jak wygląda “droga” do zostania aplikantem adwokackim i jak wygląda sama aplikacja. W ostatniej części warsztatów odbyła się symulacja rozprawy sądowej, w której uczniowie grali główne skrzypce wcielając się w role procesowe. Za fantastycznie przeprowadzone praktyczne warsztaty serdeczne podziękowania od klasy 3F i 4GP oraz od Urszuli Szyszki dla Pani Mecenas Beaty Woś, Pana Mecenasa Eliasza Głąba oraz Pani aplikantki adwokackiej Patrycji Domino. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z Państwem.

Urszula Szyszka