„Piosenka z Imieniem” motywem przewodnim VII edycji Powiatowego Konkursu Języków Obcych

„Piosenka z Imieniem” motywem przewodnim VII edycji Powiatowego Konkursu Języków Obcych

10 czerwca 2022 roku w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego odbył się coroczny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, który upłynął w bardzo miłej atmosferze.  Na początku przywitaliśmy uczniów z innych szkół i miejscowości, następnie mieliśmy zaszczyt powitać członków Jury, wśród nich znawcy języków obcych oraz uznani w środowisku muzycznym eksperci sztuki wokalnej. Trudno nie wspomnieć o widowni, która bawiła  się fantastycznie słuchając znanych oraz najnowszych utworów wykonanych przez naszych rówieśników.  Zgodnie z tegorocznym motywem przewodnim konkursu uczestnicy mogli wybrać piosenkę obcojęzyczną w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, ukraińskim, rosyjskim i hiszpańskim, która w tytule lub tekście zawiera imię.

Zgłoszeni uczniowie z klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych występowali w dwóch kategoriach wiekowych ocenianych odrębnie: występ solo oraz zespół. Regulamin uwzględniał możliwość uczestnictwa tego samego ucznia w 2 kategoriach.

Oto lista zwycięzców konkursu, wśród których są uczniowie naszej szkoły:

 

Szkoła podstawowa:

3 miejsce: Julia Zygmunt z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej

Liceum: uczennice z Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku

1 miejsce: Justyna Szczęsny

2 miejsce: Julia Baran

3 miejsce: Wiktoria Gil

Wyróżnienia:
-Patrycja Kownacka z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie
-Brygida Grabowiec z Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku

 
Zespoły:
1 miejsce: Kinga Łyko, Weronika Perlak i Julia Miazga z Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku
2 miejsce:  Magdalena Kuraś, Magdalena Dec, Julia Grabarz, Julia Zygmunt, Alicja Dąbek z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej

Jeżeli chodzi o wybór najlepszego występu, Jurorzy zwracali uwagę nie tylko na wykonanie piosenki, ale również strój i emocje przekazywane przez wybrany utwór.

Każdy z uczestników mógł doświadczyć koleżeńskiej rywalizacji oraz przyjaznej zabawy.  Bez względu na wynik, każdy występ był wyjątkowy i na wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że zarówno uczestnicy jak i widownia będą mile wspominali ten konkurs. Chcemy również złożyć podziękowania osobom, bez których ten wspaniały koncert by się nie odbył, czyli naszym  organizatorom: Pani Monice Dudzińskiej, Pani Edycie Ulman oraz Pani Jolancie Urban Martinez. Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za wspaniałe doznania artystyczne.

A Was drodzy uczniowie zapraszamy już za rok na kolejny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

 

Organizatorzy składają podziękowania dla:

Pani Bogusławy Kotwicy,  za opiekę nad gośćmi z innych szkół,

Pana Stanisława Majchra, za przygotowanie pięknych dyplomów,

Pana Bogusława Majchra, za pomoc w obsłudze technicznej,

Pana Jacka Brzuzana, za wspaniałe zdjęcia,

wszystkich uczniów, których pomoc w przebiegu organizacji była bardzo cenna.

 

Szczególne podziękowania również dla:

Dyrekcji Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku

Starostwa Powiatowego w Leżajsku

Szkoły Języków Obcych PROMAR

Uniwersytetu Rzeszowskiego

Wydawnictwa OXFORD.

 

Autorzy:
Magdalena Zagaja, Victoria Małecka z kl. 1h
oraz Jolanta Urban Martinez (nauczyciel j. angielskiego)