„Z polszczyzną za pan brat”

„Z polszczyzną za pan brat”

Konkurs z języka polskiego dla uczniów Gimnazjum

Komisja Przedmiotów Humanistycznych w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego zaprosiła uczniów klas III Gimnazjum do udziału w konkursie „Z polszczyzną za pan brat”, który miał na celu szerzenie kultury i poprawności języka polskiego.

Zgłosiło się 48 uczniów z okolicznych Gimnazjów.

W dniu 14.03.2017r. w auli Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego młodzi sympatycy języka ojczystego przystąpili do konkursu. Z satysfakcją stwierdzamy, że zasady gramatyki nie kryją większych tajemnic, uczniowie zmierzyli się z zawiłościami gramatycznymi i stylistycznymi tekstów poetyckich oraz publicystycznych. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Komisja oceniająca wyłoniła laureatów:
I miejsce zajęła: Agata Pawelec – Gimnazjum Kuryłówka
II miejsce zajął: Robert Higgins – Gimnazjum Leżajsk
III miejsce zajęli:
Antoni Biały – Gimnazjum Leżajsk
Andżelika Kotulska – Gimnazjum Kuryłówka
Michał Sroka – Gimnazjum Leżajsk
Paulina Ślanda – Gimnazjum Grodzisko Górne

Przyznano 6 wyróżnień dla uczniów, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów, są to:
Kamila Burek – Gimnazjum Wierzawice
Klaudia Dyjak – Gimnazjum Leżajsk
Magdalena Mach – Gimnazjum Grodzisko Górne
Sara Pacyniak – Gimnazjum Leżajsk
Milena Socha – Gimnazjum Grodzisko Górne
Jagoda Wolanin – Gimnazjum Kuryłówka

Dyrektor Szkoły Zbigniew Trębacz wręczył laureatom dyplomy i nagrody książkowe, dodatkowy bonus to zapewnione miejsce w wybranej przez laureata klasie w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku.
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom, wiedzy i umiejętności z języka polskiego. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do konkursu, liczymy na dalszą owocną współpracę.

Lucyna Słoniec
Zdjęcia: S. Majcher