Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek osób z niepełnosprawnością

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek osób z niepełnosprawnością

W ramach współpracy z Caritas w Leżajsku, grupa wolontariuszy oraz uczniowie klasy pierwszej wojskowej wraz z opiekunami – paniami pedagog czynnie uczestniczyli w organizacji i przebiegu VI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek osób z niepełnosprawnością, połączonego z 25 – leciem Caritas Diecezji Przemyskiej.

Przegląd odbył się 29.01.2015 r. w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Podczas spotkania uczestnicy i zaproszeni goście mieli możliwość udziału we Mszy Świętej oraz podziwiania występów wokalnych, jak również prac wykonanych ręcznie przez osoby niepełnosprawne z powiatu leżajskiego. Główną atrakcją spotkania był występ gwiazdy muzycznej – Pani Krystyny Giżowskiej. W czasie trwania przeglądu zadaniem wolontariuszy oraz strzelców było służenie pomocą osobom niepełnosprawnym w przemieszczaniu się, obsługa podczas wydawania posiłków oraz prace porządkowe. Podczas spotkania wolontariusze zaproszeni zostali do wspólnej zabawy z uczestnikami przeglądu. Młodzież licealna z wielkim zaangażowaniem i sercem wykonywała swoją pracę, co zaowocowało miłą i serdeczną atmosferą wśród wszystkich uczestników i zaproszonych gości.